Hei,
SB Vaasa on jälleen valittu Osuuskauppa KPO:n kannustajat-seuraksi vuodelle 2025. Kannustajaksi liittyminen on vaivaton tapa olla mukana tukemassa lasten ja nuorten harrastusta. Kannustajista on mahdollisuus saada junioritoimintaan jopa 6000€ rahaa, se vastaa suuruusluokassaan kaupungin vuosittaista toiminta-avustusta eli on erittäin merkittävä. Viime vuonna meillä oli 92 kannustajaa ja se kerrytti meille 4300€ tukisumman.
Kaikki SB Vaasan Kannustajiksi 2.2. mennessä ryhtyvät osallistuvat arvontaan. Arvonnassa palkintona on 3kpl 100€ alennusta ensi kauden kausimaksuun.
Ollaksesi mukana toimi näin: Kirjaudu S-Käyttäjätilillesi => valitse Asiakasomistajuus => valitse Kannustajat –> valitse seuralistalta SB Vaasa –> nappaa näyttökuva/print screen (Liitteessä malliksi oma näyttökuvani) ja lähetä näyttökuva ja nimesi joko whatsapilla numeroon 040-6507573 tai sähköpostilla osoitteeseen mikael.aromaa@sbvaasa.fi ja olet mukana arvonnassa. Arvonta suoritetaan hallituksen kokouksessa.
Onnistuu myös S-Mobiilin kautta: Minä > Asetukset / Omat tiedot > Asiakasomistajuutesi / Kannustajat
Seuralle maksettava BONUS EI OLE POIS asiakasomistajille maksettavasta bonuksesta, vaan kyseessä on osuuskaupan maksama lisätuki.
KPO:n ja SB Vaasan välisen sopimuksen mukaan seura sitoutuu kohdistamaan saamansa taloudellisen tuen lasten ja nuorten toimintaan liittyviin kuluihin ja osoittamaan niiden kohdentamisen KPO:lle. Tukisummalla mahdollistetaan myös seuran joukkueiden osallistuminen ilmaiseksi junnuliigaan.
Kannustajat-seurat valitaan joka vuosi uudestaan, eli jos olet viime vuonna tehnyt jo tämän, niin nyt se pitäisi tehdä uudestaan.
Viime vuoden arvonnan voittajat olivat: Joonas Metsäranta, Mika Lehtinen ja Mari Lehtisalo.
Terveisin
Mikael Aromaa
p. 040-6507573